Αρχείο | Μάρτιος 2023

Το εθνικό μας πουλί – παρουσίαση – εποπτικό υλικό

Συμμετέχουμε στο έργο eTwinning My country national bird με άλλα σχολεία από τη Λιθουανία και την Τουρκία και η πρώτη μας αποστολή είναι να παρουσιάσει το κάθε σχολείο το εθνικό πουλί της χώρας του. Εμείς αποφασίσαμε να ασχοληθούμε με την κουκουβάγια μιας και σε αρκετούς ιστοτόπους βρήκαμε ότι η κουκουβάγια σύμβολο της Αθηνάς και της Αθήνας είναι το εθνικό πουλί της χώρας μας.

Eat Healthy, Sm?le To The Future

Το λογότυπό μας!

Προκειμένου να παρέχουμε στους μαθητές μας επαρκείς και ισορροπημένες διατροφικές συνήθειες, να μεταφέρουμε υγιεινές διατροφικές συνήθειες από γενιά σε γενιά και να διασφαλίσουμε ότι οι μαθητές μας κατανοούν τη σημασία της σωματικής άσκησης για μια υγιεινή ζωή, ξεκίνησε το έργο eTwinning με τίτλο Eat Healthy, Sm?le To The Future, στο οποίο έχουν ξεκινήσει 7 διαφορετικά σχολεία από τη Ρουμανία, την Ελλάδα και την Τουρκία.